Get the Flash Player to see this player.

:: HABERLER

DIESEKO GROUP ICE-PVE BAYİ TOPLANTISI HOLLANDA DA YAPILDI (2014-10-16)

Dünyanın en büyük Vibrasyonlu çekiç ve ürünler üreticisi, ICE ve PVE firmalarının birleşmesinden sonra oluşan Diseko Group, 3 yılda bir yapılan Bayi toplantısını 10-13 Eylül 2014 tarihleri arasında Hollanda da gerçekleştirdi. Dünyanın 40 ayrı ülkesinden 80 kişinin katıldığı toplantı, Hollanda’nın Roterdam ve Sliedrecht şehirlerinde yapıldı. Ülkemizden de Dieseko grubun mümessili ve tek yetkili satıcısı olan TBT Makine Ltd.Şti firmasından Genel Müdür Özdoğan ANBAR ve Makine satış müdürü Oğuz ÇELİKDELEN bu bayi toplantısına katılmışlardır. Toplantı, özellikle vibrasyon sistemli ve darbeli çakıcılar konusunda dünya üzerinde ki her bölgenin sorunlarının ve çözüm yollarının tartışıldığı bir sempozyum halini aldı. Dieseko group olarak hedefin, daha teknolojik yeniliklerle geleceğin sistemlerini yaratmak olduğunu, bu sektördeki tüm etkenlerin ilgisine sundu.

40. yıl kutlamasını yapan Dieseko group, bütün ülkelerde sektörün önemli aktörleri olan bu 100 kişi civarındaki gruba, öncelikle yeni ürün ve sistemlerde yaptığı açılımlar, bu teknolojik gelişmelerin ürünler üzerinde kullanımı, yeni ürünler, tamamen yeni bir üretim olan çakma kazık - vibrex makinası ve Dieseko grup olarak yeni organizasyonları hakkında bilgi aktardı. Dieseko Group güçlü bayi sistemi ile, bütün dünyada yapılan ICE-PVE pazarlamasında standart ve paralellik sağlamakta, mümessil ve kullanıcıların bu büyük ağın imkanlarından yararlanmasını temin etmekte ve sürekli üzerinde çalıştığı yeni ve teknolojik ürünlerini tanıtmaktadır.

Dieseko group, Vibrasyonlu çekiç gruplarında, özellikle rüzgar türbinlerinin montajında kullanılan alışılmamış büyük ebatlardaki vibrasyonlu çekiçlerde aşamalar kaydetmiş ve yüksek vibrasyon gücü gerektiren penetrasyon işleri nedeniyle, vibrasyonlu çekiç ölçülerinde gittikçe daha büyüyen ebatlı üretimlerle, türbin montajına çözüm yaratmıştır. Daha önce PVE200 ve PVE 300 modellerinin üretimini yapan ve başarı ile kullanılan büyük çekiçlerin nihayetinde, platform şeklinde çalışan GIANT serisini ve yaklaşık 500 kg’lık eksantrik moment sağlayan PVE500 modelinin üretimini de gerçekleştirmiştir. Deniz üzerinde çalışan ve doğaya uygun üretimi nedeniyle gelişmiş ülkelerde çoklukla tercih edilen Rüzgar türbini tarlaları oluşturmada Dieseko group rakipsiz ürün sağlayıcı ve uygulayıcı firma olmuştur.

Dieseko Group ring vibro üretimi ile, yıllardır darbeli çakıcı makine imal eden firmalarla birlikte olması sebebi ile pazarın dolaylı da olsa içinde olduğu sektöre direk olarak dahil olmuştur. 

Dieseko group, aynı zamanda avrupanın en güçlü ve kapasitesi yüksek barge ( Duba ) kiralama sistemine sahiptir. Kardeş firma olan Van Es Group ise bu tip dubalar ile uygulama da yapmakta ve sistemin gücünü artırmaktadır. Resimde görülen Duba Roterdam limanın genişletme çalışmalarında kullanılan yüksek kapasiteli Van Es firmasına ait dubalardan biridir. 2014 bayi toplantısı, 11.Eylül 2014 sabahı, organizasyonun yapıldığı otelde, Dieseko’nun düzenlediği toplantı ile başladı. Bu toplantıda firmanın genel hedefleri, organizasyonda oluşan yenilikler, yapılacaklar ve beklentiler tüm katılımcılar ile paylaşıldı. Öğleden sonra ise önce Damen firması tarafından üretilen ve Dieseko tarafından pazarlaması yapılan, deniz temizleme ve tarama pompaları olan DOP pompalarının üretildiği tesislere gidilerek test aşamaları incelendi. Bu arada Damen firması ile Dieseko arasındaki ortak çalışma hakkında yetkililer tarafından bilgi aktarıldı. Daha sonra Oosterhout şehrine gidilerek çakma kazık makinası üretim tesisleri gezildi bu üretimler hakkında yetkililerden bilgi aktarıldı ve sonunda bir makinanın nihai kazık testi çalışmaları izlendi.
Bir sonraki gün sabah Sliedrecht şehrinde yer alan ICE ve PVE markalı vibrasyonlu çekiç ve güç ünitelerinin üretim tesisi ziyaret edildi. Gruplar halinde gezilerek yetkililer vasıtası ile üretim ve teknikleri hakkında bilgi aktarıldı. Bu gezi sırasında mümessillerin her türlü üretim detayını anlaması, önemle üzerinde durulan bir konu oldu. Böylelikle Dünya üzerinde yer alan tüm Dieseko ailesine, firmanın gücü, etki alanı ve gelecek beklentileri konusunda değerlendirme yapma fırsatı yaratıldı.

Daha sonra ise firmanın 40. Yılı olması nedeniyle bir parti halinde halinde devam eden bu toplaşıma, aynı zamanda davet edilen komşu üretim tesisleri yetkililer, bölge valisi ve çok sayıda katılımcı dahil oldu. Belli bir süre sonra ise toplu halde bir gemi ile Roterdam liman ve şehir kanallarında, açık büfe yemek ve içeceklerin ikram edildiği, animatörlerin yer aldığı eğlenceli bir turistik gezi düzenlendi. Ve akşam balosu ile bayi toplantısı sona erdi.

Türkiye de 1980’li senelerden itibaren satış ve servis sistemini kurarak faaliyet gösteren ICE bv. firması idi. Bu gün olduğu gibi o dönem de, sektörün lideri ve en büyük üreticisi olarak satış öncesi ve sonrası hizmetleri ile daima en önde yer almıştı. 2007 senesinde ICE ve PVE markalarının briirleşmesi neticesinde Dieseko group altında toplanan bu üretim grubu sektörün tartışmasız lideri ve önderi konumunu pekiştirmiştir. Birleşimden sonra, sektörde genel kullanım amaçlı modeller ICE markası altında, özel ve farklı çalışma gerektiren ürünler ise PVE markası altında üretilerek üretim yelpazesinde düzenlemeye gidilmiştir. Bu gün Türkiye de, mümessili ve tek yetkili satıcısı olarak TBT Makine Ltd. Şti tarafından satış öncesi ve sonrası hizmeti verilen ICE ve PVE markaları, sektörümüzün lider ve güçlü firmaları tarafından alternatifsiz tercih edilmektedir.  

 

İlgili video için: https://www.youtube.com/watch?v=sSkl525iHB0&list=UU6au7rXrWHGJGH5FkTadGsg

KAYNAK: Şantiye Dergisi Kasım 2014

           

Merkez: Zümrütevler Mahallesi, Ural Sk. No.22 NAS Plaza, B Blok Kat-5 Maltepe - Istanbul / Türkiye      Tel: 0216 442 64 10      Fax: 0216 442 64 13
Ankara Ofis: Üsküp Cad. No.16/11 06680 Çankaya - Ankara      Tel: 0312 466 41 10      Fax: 0312 466 41 11