Get the Flash Player to see this player.

:: HABERLER

Terrazemin Sektörde Büyümeye Devam Ediyor (2014-09-26)

​Terrazemin, son yıllardaki yatırım ve çalışmaları neticesinde, bünyesinde oturttuğu kurumsal yapısı, bilimsel ve kaliteyi ön plana çıkaran çalışma sistemi ile ülkemizin en büyük birkaç zemin firmasından biri haline geldi. Makine parkına kattığı ekipmanların kapasitesi ve özellikle Marmara bölgesinde çıkan büyük projelerin temel çalışmalarında yaptığı uygulamalarla, piyasanın liderlerinden biri olmanın gereklerini yerine getirdi ve getirmeye de devam etmektedir.

Terrazemin firma yetkilileri tarafından, özellikle topraklarının %40 a yakınının deniz seviyesinin altında olması nedeniyle, zemin uygulamalarının hayati önem taşıdığı Hollanda gibi ülkelerde yapılan şantiye incelemelerinde, forekazık uygulamalarında vibrasyonlu çekicin önemi değerlendirilmiştir. Rekabetin hem fiyat ve hem de kalite açısından, gün geçtikçe arttığı ülkemizdeki zemin uygulayıcılarının, hem uygulama metotlarında ve hem de makine parkının gelişiminde bu değişkenleri göz önüne almaları kaçınılmazdır.

Büyük projelerin uygulamasında Terrazemin in elinde mevcut makine parkı birçok zemin firması için hedef iken, firma özellikle vibrasyonlu çekice yatırım yaparak, mevcut forekazık makinalarının çok daha verimli ve düşük maliyetli, çalışmasını sağlamıştır. Bu yatırımını yaparken de daha önce kendisinde mevcut ICE bv. markalı vibrasyonlu çekiç üreticisinin yeni jenerasyon modeli olan 54NF çekiç + 600 RFPP güç ünitesini tercih etmiştir.

Son zamanlarda ülkemizde de başladığı üzere, ICE bv ismi, sürekli olarak diğer üreticiler tarafından, ICE nin eski kadrosuyuz, bizde ICE yiz, ICE ye yedek parça veriyoruz, vs gibi muhtelif sebepler ileri sürerek bağlantı yaratmak suretiyle, dünya üzerindeki üstün imajı kullanılmaya çalışılmaktadır. Oysa gelişmesini ve teknolojisini daima yenileyen ICE bv., satın aldığı PVE firması ve bunların yine zemin sektöründe farklı alanlarda faaliyet gösteren kolları ile birlikte Dieseko Group olarak faaliyet göstermektedir. Bu bölümlerden biri de PVE Crane & Services başlığı altında faaliyet gösteren Vinç departmanı dır. Bu bölüm 60 tondan 600 tona kadar kapasiteli ve Dünya üzerine yaygın hizmetleri ile vinç kiralama ve 2.el vinç satış hizmeti vermektedir. Bu bölüm uzun yıllardır, Manitowoc, Kobelco, Liebherr, Hitachi Sumitomo, Sennebogen, T​erex Demag vs gibi dünya üzerinde bilinen vinç markaları ile birlikte çalışması nedeniyle bu konuda uzmanlaşmış, makine yenileme ve servis konusunda son derece tecrübeli bir ekibe sahiptir.

Tüm bu güvenilir ve kökeni sağlam teşkilatlanmaya dayanarak, Terrazemin de ihtiyacı olan büyük kapasiteli vinç ihtiyacını, yenilenmiş 2.el olarak Diseko Group - PVE Crane den temin etmiştir. Hali hazırda firmanın Vadi İstanbul projesinde çalışmaya başlamış olan 110 tonluk Liebherr marka LR110 model kullanılmış bu vinç, 105 tonluk kaldırma kapasitesi ve 41 metre bom boyu ile kara çalışmalarının tamamına ve deniz üstü çalışmalarının da büyük bir kısmına cevap verebilecek kapasitededir. Terrazemin firması, makine parkına kattığı, hem kendileri büyük kapasiteli ve hem de akılcı bir yatırım olarak diğer ekipmanlarının da verimini etkileyecek bu iki makine ile kapasitesini ve sektördeki konumunu olduğundan çok daha büyük noktaya taşımıştır PVE - CRANES firması ve mümessili TBT Makina Ltd. Şti. recondition ( yenilenme ) işlemi uzman ekipler tarafından yapılmış 2. El her ebat paletli - kafes bomlu vinçlerde ICE ile beraber Dieseko group olarak hizmet vermeye devam edecektir.

KAYNAK: Şantiye Dergisi Ekim 2014

           

Merkez: Zümrütevler Mahallesi, Ural Sk. No.22 NAS Plaza, B Blok Kat-5 Maltepe - Istanbul / Türkiye      Tel: 0216 442 64 10      Fax: 0216 442 64 13
Ankara Ofis: Üsküp Cad. No.16/11 06680 Çankaya - Ankara      Tel: 0312 466 41 10      Fax: 0312 466 41 11